Допомога на поховання

У разі смерті громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Рішенням виконавчого комітету Дніпровської міської ради від 19.02.2019 №200 «Про часткове відшкодування витрат на послуги з поховання грамодян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено розмір часткового відшкодування витрат на послуги з поховання у сумі 2500 (дві тисячи п’ятсот) грн., на одну особу.

У разі смерті воїна-інтернаціоналіста — учасника бойових дій на території інших держав.

Рішенням виконавчого комітету Дніпровської міської ради від 19.02.1019 №199 «Про часткове відшкодування витрат на послуги з поховання померлих воїнів-інтернаціоналістів — учасників бойових дій на території інших держав» встановлено розмір часткового відшкодування витрат на послуги з поховання у сумі 2000 (дві тисячи ) грн., на одну особу.

У разі смерті війсковослужбовця

Відповідно до п.4 Закону України «Про соціальний і правовий захист війсковослужбовців та членів їх сімей» війскові формування, війсковослужбовці яких загинули чи померли в період проходження війскової служби, подають їх сім’ям і батькам допомогу в проведенні похорону і компенсують матеріальні витрати на ритуальні послуги та на спорудження пам’ятників у розмірах, встановленних Кабінетом Міністрів України.

Допомога на поховання становить 5 прожиткових мінімумів на дату загибелі війсковослужбовця на проведення похорону і спорудження пам’ятників.

Для відшкодування витрат за здійснене поховання потрібно звернутись до управління соціального захисту населення.

У разі смерті пенсіонера

Відповідно до ст. 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, чку отримував пенсіонер на момент смерті.

У разі смерті пенсіонера з числа війсковослужбовців

Відповідно до ст. 61 Закону України «Про пенсійне забеспечення осіб, звільнених з війскової служби, та деяких інших осіб» в разі смерті пенсіонера з числа війсковослужбовців, особі, які мають право на пенсію за цим Законом, членам йогосім’ї або особі, яка здійснила, його поховання, виплачується для цого допомога в розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Допомогп на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.

Документи для отримання допомоги на поховання/відшкодування витрат на послуги з поховання:

  1. Паспорт заявника;
  2. РНКОПП заявника;
  3. Гербове свідотство про смерть органів РАЦС;
  4. Лікарське свідотство про смерть/довідка відповідної допомоги на поховання/відшкодування витрат на послуги з поховання:
  • постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • воїна-інтернаціоналіста — учасника бойових дій на території іншої держави;
  • війсковослужбовця;
  • пенсіонера з числа війсковослужбовців;
  • пенсіонера.